medycyna estetyczna

Home   /   medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Aby dopełnić korzystny efekt pięknych i zdrowych zębów, zadbaj o jakość skóry całej twarzy!W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi z użyciem botoxu i kwasu hialuronowego poprawiające wygląd twarzy, ust i podkreślających Twój nowy, piękny uśmiech!

//www.gallus-stomatologia.pl/wp-content/uploads/2017/09/38313025_s.jpg

Powiększanie i modelowanie ust

Wypełnianie ust polega na wprowadzeniu do nich kwasu hialuronowego w formie żelu. W efekcie tego zabiegu skóra zostaje wygładzona i przywrócone zostaje jej prawidłowe nawilżenie.

W zależności od oczekiwań istnieje możliwość:

poprawienia konturuzwiększenie objętości wargi górnej lub dolnejpodniesienia kącików ust

Zabieg powiększania ust czy też modelowania ust jest wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych osób, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. Część pacjentek pragnie powiększyć swoje usta z powodu panującej mody na pełne usta. Jeżeli chodzi o osoby starsze, to dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej.

Zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania:

Na około 3 dni przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwbólowych.Osoby ze skłonnością do opryszczki mogą zażyć profilaktycznie przed i po zabiegu leki zapobiegające uaktywnianiu się wirusa (np. Heviran po wcześniejszej konsultacji z lekarzem)

Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

Okolice ust są bardzo wrażliwe, dlatego też proponujemy naszym pacjentom znieczulenie przy pomocy kremu znieczulającego (ok. 30 min przed zabiegiem)

Po wstrzyknięciu żelu w usta preparat wiąże wodę i powiększa ich objętość.Najczęściej po zabiegu można normalnie funkcjonować i poza niewielkim zaczerwienieniem i opuchnięciemw miejscu wstrzyknięcia nie ma innych dolegliwości.Pacjentów informujemy, że po wypełnianiu ust może wystąpić obrzęk, nieznaczny ból ust oraz drobne siniaczki.

Efekt utrzymuje się ok. 8-12 miesięcy!

Zaletą zabiegu jest fakt, iż pomimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry ust poprzez trwałe i aktywne nawodnienie skóry oraz poprawę elastyczności.To wszystko za sprawą kwasu hialuronowego, który pozostawiony w skórze cały czas pracuje i stymulujeskórę jak długotrwały zabieg kosmetyczny.Po zabiegu powiększania usta są pełniejsze, nawilżone oraz mają ładny i głębszy kolor.

Wszystko zależy od Twoich oczekiwań!Możesz mieć powiększone usta delikatnie, lub bardzo widocznie, tak jak to robią gwiazdy ekranu!

Przeciwwskazania do zabiegu:

ciąża i karmienie piersiąstany zapalne skóry, infekcje (opryszczka)skłonności do blizn przerostowych (keloidów)choroby układu immunologicznego, immunoterapia

//www.gallus-stomatologia.pl/wp-content/uploads/2017/09/10281767_s.jpg

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym charakteryzują się dużą skutecznością oraz natychmiastowym efektem.Efekt kosmetyczny utrzymuje się przez około 8-12 miesięcy, po tym czasie kwas hialuronowy stopniowo ulega biodegradacji i całkowitemu wchłonięciu - zabieg należy powtórzyć.Stosowanie preparatów zawierających kwas hialuronowy jest całkowicie bezpieczne.

Wszystkie zabiegi:

usunięcie bruzd nosowo-wargowychusunięcie linii marionetkipodniesienie opadających kącików ustuwypuklenie policzkówmodelowanie ust

wykonywane w naszym gabinecie są z użyciem preparatów najwyższej jakości wiodących marek na rynku medycyny estetycznej tj. Juvederm, Restylane, Stylage.

Do znieczulenia używamy  kremu Emla. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta w miejscach wstrzyknięcia, co ustępuje po 1-2 dniach.

//www.gallus-stomatologia.pl/wp-content/uploads/2017/09/16084406_s.jpg

Botox

WYGŁADZANIE ZMARSZCZEKNajpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek głównie w górnej części twarzy tzw. zmarszczek mimicznych, są zabiegi z użyciem toksyny botulinowej.Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w małej dawce, w kilka precyzyjnie wybranych miejsc na twarzy. Toksyna botulinowa uniemożliwia przepływ impulsów nerwowych do określonych grup mięśniowych, które ograniczając ich ruchomość powodują wygładzenie powierzchni skóry.Inne funkcje nerwowe, tj. wrażliwość skóry na dotyk nie ulegają zmianie.

Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w usuwaniu zmarszczek:

między brwiami (zmarszczki „lwie”, okolica gładzizny czoła)poprzecznych czoławokół oczu (kurze łapki)innych: powieki dolnej, wokół ust, na brodzie, na nosie

Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zastaje zachowana.Dawka stosowana w celach kosmetycznych jest wielokrotnie niższa od dawki leczniczej i całkowicie bezpieczna. Jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb. Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności.

Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej, zabieg należy powtórzyć.Jeżeli z różnych powodów pacjentka nie może poddać się kolejnym zabiegom to i tak jej skóra na tym skorzysta. Twarz już po jednokrotnym zabiegu – czyli około półrocznym okresie działania toksyny botulinowej, wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta. Niejednokrotnie zmarszczki ulegają spłyceniu.Jest to wynik dodatkowego działania botoxu, polegający na tym, że gdy przez pół roku nie wykonujemy ruchów marszczących czoło czy ruchów odpowiedzialnych za „kurze łapki” skóra odpoczywa, więc po ustaniu działania botoxu i tak wygląda młodziej!Inwestujemy w ten sposób w przyszłość dając skórze pół roku odpoczynku!

Zabiegi można powtarzać co 5– 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące.Jest to jeden z tych zabiegów do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i prosty w wykonaniu.

LECZENIE NADPOTLIWOŚCIToksyna botulinowa znajduje także swoje zastosowanie w leczeniu nadpotliwości.Metoda ta wykazuje dużą skuteczność. Ostrzykiwanie toksyną botulinową miejsc dotkniętych nadpotliwością blokuje nerwy zaopatrujące gruczoły potowe. Efekt terapii można zauważyć już po kilku dniach.Zakończenia nerwowe są zablokowane przez toksynę na okres 6-12 miesięcy – później powstają nowe, przez co rezultaty leczenia zanikają.Kolejną sesję można przeprowadzić średnio po 7-12 miesiącach (rezultaty utrzymują się najdłużej w przypadku zabiegów w obszarze pach).

//www.gallus-stomatologia.pl/wp-content/uploads/2017/09/59660043_s.jpg

Bruksizm

Bruksizm to schorzenie przejawiające się patologicznym zaciskaniem zębów oraz zgrzytaniem nimi podczas snu i może nieść ze sobą poważne konsekwencje dla organizmu tj.

uszkodzenia zębów i ich nadwrażliwośćstan zapalny dziąseł i stawów skroniowo- żuchwowychbolesność mięśni i uporczywe bóle głowy

Do powstania bruksizmu przyczyniają się przewlekłe narażenie na stres oraz wady zgryzu.

Leczenie bruksizmu odbywa się w oparciu o

fizjoterapięzastosowanie stomatologicznej, odciążającej szyny na zębyskutecznej metody jaką jest zastosowanie toksyny botulinowej

Zabieg polega na zmniejszeniu napięcia mieśni poprzez wstrzyknięcie botoksu w konkretne miejsca,a co za tym idzie redukuje intensywność tarcia o siebie zębów.Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Skutkiem ubocznym tego zabiegu jest wizualnie szczuplejsza twarz. Zabieg trwa kilkanaście minut, a rezultaty utrzymują się przez około 6 miesięcy.

Dzięki tej skutecznej metodzie można pozbyć się problemu na stałe.